Adrenalin

15. 6. 2015

Dobrodružný divadelní projekt čojč, který se koná o prázdninách od 1. do 14. srpna 2015 na Šumavě a v Regensburgu

Je ti mezi 15 a 23 lety a žiješ v Čechách nebo v Německu? Máš chuť poznat nové lidi, zajímavá témata, hrát divadlo a objevovat příhraničí? Tak to jsi tu správně!

Budeme pátrat po vzrušení, dobrodružství a poznávat nové hranice: Co je potřeba k tomu, abychom to našli? Káva nebo Red Bull? Hudba, party, tanec, nebo probdít celou noc? Čokoláda nebo chipsy? Přátelé a historky? Co Tě „nakopne“ nejvíc?

Vyzkoušíme i pár extrémních situací, jak v přírodě, tak ve městě: Přespat pod širákem, den bez elektřiny, den beze slov, vyšplhat do koruny stromu, ale i společně bádat, psát a vytvářet divadelní představení.

V Regensburgu se budeme zabývat dalším extrémem: Nákupní centra, IMAX kina, diskotéky - kde je hranice mezi požitkem a stresem? Jakou masku nosíš v džungli velkoměsta? Čím se necháš strhnout? A kde jsi pánem?

Setkáme se také s experty na danou tématiku: Psychology, policisty, streetworkery, s nimiž se budeme bavit o závislostech, chemických procesech, které se v nás dějí a především o vlivu skupiny a jedince.

Ze všech těchto zkušeností, zážitků a reflexí sestavíme divadelní představení v jazyce čojč, které pak také v Regensburgu zahrajeme...

Nemluvíš německy?
Nevadí! Mluvíme „čojč“! :)
česky i německy dohromady, ale hlavně hravě

Více informací včetně přihlášky nalezleš zde.

Adrenalin

15. 6. 2015

Das čojč Sommer Theater Abenteuer vom 1. bis 14. August 2015 im Böhmerwald und in Regensburg

Du bist zwischen 15 und 23 Jahre alt und lebst in Tschechien oder Deutschland? Du hast Lust auf neue Leute, spannende Themen, auf Theater und auf die Erkundung der Grenzregion? Dann bist Du hier richtig!

Wir suchen den Nervenkitzel, das Abenteuer und neue Grenzen: Was brauchst Du dazu? Kaffee oder Red Bull? Musik, Party, Tanzen, die Nacht durchmachen? Schokolade und Chips? Freunde und Gespräche? Was gibt Dir den ultimativen „Kick“?

Wir probieren Extreme aus, in der Natur und später in der Stadt: Draußen unter freiem Himmel schlafen, einen Tag ohne Strom auskommen, einen Tag nicht reden, zusammen die Baumwipfel erklimmen, zusammen forschen, schreiben, Theater machen.

In Regensburg das andere Extrem: Shopping Centre, IMAX Kino, Disco – wo ist die Grenze zwischen Genuß und Stress? Welche Maske trägst Du draußen, wo lässt Du Dich mitreißen, wo bestimmst Du selber?

Wir werden auch „Experten“ treffen und befragen, -Psychologen, Polizisten, Streetworker - zum Thema Süchte, Glückshormone, Gruppe und Individuum.

Aus allen Erfahrungen, Erlebnissen, Reflexionen erfinden wir ein čojč-Theaterstück, das wir irgendwo in Regensburg auch aufführen werden…

Du sprichst kein Tschechisch?
Egal! wir sprechen „čojč“! :)
Deutsch- Tschechisch-Spielerisch

Weitere Informationen findest du hier.

 

Čeština Tschechisch Kultura Kultur Studium Studium Stáže & práce Praktikum & Arbeit Cestování Reisen Němčina Deutsch Ahoj.info interview Ahoj.info Interview Stipendia Stipendien Dobrovolnictví Freiwilliges Engagement News News Blog Blog Semináře Seminare