Dojmy jednoho dobrovolníka, část 5 - Home sweet home

17. 1. 2013

Hmmm, to jsem potřebovala, podívat se zase domů... Bylo by to taky hodně zvláštní, kdybych Vánoce netrávila doma.Vánoce... Tak nějak souvisí s poklidnou atmosférou. A Vánoce bez rodiny... jsou jako Vánoce bez dárku, no ne? Také přelom roku jsem slavila se svými přáteli ve své vlasti. Čas ale rychle utekl: tu schůzka s kamarádkou, tam výlet a pak už bylo dva a půl týdne pryč! Po návratu do Plzně jsem se hned první víkend vydala do Karlových Varů. Společně se svými třemi kamarádkami jsem navštívila město, pila z různých horkých pramenů a procházela se lehce zasněženými ulicemi. Bohužel jsem se nedívala na předpověď počasí, proto mě nižší teploty překvapily a musela jsem mrznout. Zářící sluníčko mě ale opět pozitivně naladilo. Když jsme jely nahoru na vyhlídkovou věž, naskytl se nám krásný výhled na celé Karlovy Vary a okolí. Jeden z nejkrásnějších objevů dne byla kinokavárna, zařízená opravdu velmi útulně. Před okny malé záclony, které vypadaly jako divadelní opona. A co teprve výčep z pálených cihel! A také tam byl barevný popcorn! :) Udělaly jsme si tam dvě přestávky. Jednu cestou tam a potom opět cestou zpátky na autobusové nádraží, odkud jsme v 18 hodin odjížděly směr Plzeň. Legrační hrníček, který je možné v Karlových Varech zakoupit a popíjet z něho u pramene, jsem si nekoupila. Jsou strašně kýčovité. Pak je mi líto i těch peněz. ;) Sarah

Impressionen einer Freiwilligen, Teil 5 - Home sweet home

17. 1. 2013

Ach ja, das tat schon gut, mal wieder nach Hause zu kommen. Es hätte sich auch komisch angefühlt, wenn ich Weihnachten nicht zu Hause verbracht hätte.Weihnachten, das steht doch auch irgendwie immer im Zusammenhang mit einem friedlichen Beisammensein. Weihnachten ohne Familie ist wie Weihnachten ohne Geschenke, oder?
Auch den Jahresumbruch feierte ich in meiner Heimat zusammen mit Freunden. Die Zeit verging schnell: hier eine Freundin treffen, da ein Ausflug und dann waren zweieinhalb Wochen auch schon vorbei!
Zurück in Pilsen ging es gleich am ersten Wochenende nach Karlsbad. Zusammen mit drei Freundinnen besuchte ich die Stadt, trank aus den unterschiedlich heißen Quellen und lief durch die leicht verschneiten Straßen. Leider hatte ich nicht in den Wetterbericht geschaut, sodass mich die unterwartet kalten Temperaturen überraschten und ich fror. Doch der strahlende Sonnenschein machte alles wett. Als wir auf den Aussichtsturm hinauf fuhren, hatten wir aufgrund der günstigen Wetterverhältnisse eine weite Sicht über Karlsbad und Umgebung.
Eine der schönsten Entdeckungen des Tages war ein kleines Kinocafé, das richtig gemütlich eingerichtet war, kleine Theatervorhänge vor den Fenstern hatte und dessen Tresen aus Backsteinen bestand. Und es gab buntes Popcorn! :)
Zweimal machten wir in diesem Halt, einmal auf dem Hinweg und dann wieder auf dem Rückweg zum Busbahnhof, wo wir 18 Uhr wieder nach Pilsen fuhren.
Eine dieser ulkigen Tassen, die man in Karlsbad kaufen kann, um damit aus den Quellen zu trinken, habe ich mir übrigens nicht gekauft. Ich finde sie zu kitschig. Die sind mir dann doch zu schade für mein Geld. ;)

Sarah

Studium Studium Blog Blog Semináře Seminare Cestování Reisen Stáže & práce Praktikum & Arbeit Dobrovolnictví Freiwilliges Engagement Němčina Deutsch Stipendia Stipendien Čeština Tschechisch Kultura Kultur Ahoj.info interview Ahoj.info Interview News News