Doprovodný kurz BOHEMICUM Regensburg-Passau

10. 8. 2016


26. září 2016 začne nový kurz!

Na univerzitách v Regensburku a Pasově bude i v roce 2016/2017 příležitost zúčastnit se doprovodného kurzu Bohemicum. Kurz je zaměřený jak na češtinu, tak i na znalosti české kultury a jazyka. V rámci zlepšení jazykových znalostí jsou naplánovány pobyty v Česku a společné akce s českými studenty. Kurz bude doplněný o odborné akce fakulty právní, ekonomické a filozofické.

Nabídka zúčastnit se kurzu je otevřená všem studentům i návštěvníkům, kteří jsou zapsáni na jedné z německých vysokých škol. Kromě znalostí o způsobu života v Česku, které lze uplatnit jak v pracovním, tak v osobním životě, se v hodinách budou studenti věnovat i interkulturní komunikaci.

V doprovodném kurzu Bohemicum máte jedinečnou příležitost věnovat se také vašemu hlavnímu nebo vedlejšímu oboru (vztahuje se k systému německého školství, pozn. redakce) – tato možnost je zdarma a jediná svého druhu v Německu. Po absolvování kurzu získáte certifikát Bohemicum kompakt nebo Bohemicum Vollstufe a mimo to se můžete ucházet i o jazykový certifikát UNIcert®-úroveň II, eventuálně i III.
26. 9. 2016 začíná jazykový kurz v akademickém roce 2016/2017.

- přihlašování běží do 31. srpna 2016
- nejsou požadovány žádné předchozí znalosti
- je možnost vstoupit i do rozběhnutého kurzu
- žádné poplatky navíc v rámci studia
- akce jsou otevřeny i hostujícím posluchačům 
- více informací na www.bohemicum.de
- kontakt +49(0)941/943-3525 a +49(0)941/943 3562
nebo bohemicum.info@sprachlit.uni-r.de nebo renate.sirota-frohnauer@sprachlit.uni-r.de

Studienbegleitende Ausbildung am BOHEMICUM Regensburg-Passau

10. 8. 2016


Am 26. September 2016 beginnt ein neuer Jahrgang!

An den Universitäten Regensburg und Passau wird auch im Jahr 2016/2017 die studienbegleitende Ausbildung des Bohemicum Regensburg-Passau angeboten. Diese Ausbildung bietet Kenntnisse des Tschechischen sowie landes- und kulturwissenschaftliche Kenntnisse. In die Sprachausbildung sind Aufenthalte in der Tschechischen Republik sowie Begegnungen mit tschechischen Studierenden integriert. Das Angebot wird durch fachspezifische Veranstaltungen der Juristischen, Wirtschaftswissenschaftlichen und Philosophischen Fakultäten ergänzt.

Diese Zusatzqualifikation steht Studierenden aller Fächer sowie Gasthörern offen, die an einer deutschen Universität und Hochschule eingeschrieben sind. Es wird nicht nur Kompetenz für den tschechischen Kulturraum vermittelt, die beruflich, wissenschaftlich und privat genutzt werden kann, sondern auch interkulturelle Kompetenz.

Die studienbegleitende Ausbildung des Bohemicum mit der Möglichkeit einer Schwerpunktbildung im studierten Haupt- oder Nebenfach ist in der Bundesrepublik Deutschland einmalig und kostenlos. Neben einem Abschlusszertifikat – Bohemicum kompakt oder Bohemicum Vollstufe – kann auch das Sprachzertifikat der UNIcert®-Stufen II bzw. III erworben werden.
Am 26.9.2016 beginnt der Sprachkurs des Jahrganges 2016/2017.

  • Anmeldung läuft bis zum 31. August 2016
  • Vorkenntnisse sind nicht erforderlich
  • Quer- und Zwischeneinstieg möglich
  • keine Zweitstudiengebühren
  • Lehrveranstaltungen stehen Gasthörern offen
  • weitere Informationen unter www.bohemicum.de
  • Kontakt +49(0)941/943-3525 und +49(0)941/943 3562

oder bohemicum.info@sprachlit.uni-r.de oder renate.sirota-frohnauer@sprachlit.uni-r.de

Cestování Reisen Stipendia Stipendien Dobrovolnictví Freiwilliges Engagement Kultura Kultur Semináře Seminare Stáže & práce Praktikum & Arbeit Studium Studium Ahoj.info interview Ahoj.info Interview Čeština Tschechisch Blog Blog Němčina Deutsch News News