Zdraví vás nový tým ahoj.info!

17. 9. 2019

Jsme 3 nové dobrovolnice u Tandemu. Maru & Moni se dostaly do Regensburgu a Franzi našla své místo v Plzni. Těšíme se na společný, napínavý a rozmanitý rok v obou zemích. Od teď jsme na rok zodpovědné za projekt ahoj.info. Nyní bychom se vám chtěly krátce představit:

Marie

Ahoj, jmenuji se Marie, ale jsem raději, když mě budete říkat Maru. Pocházím z Domažlic v Českém lese, což není daleko od německé hranice. Proto jsem v Německu skoro jako doma. Před dobrovolnickou službou jsem studovala pedagogiku a teď se těším, že své poznatky převedu do praxe. Těším se na nové setkání, společnou práci a mnoho příležitostí, kdy zažijeme spolu hodně legrace :)

Monika

Zdravím vás, já jsem Monika a pocházím z města piva, Plzně. Studovala jsem grafický design a moji kreativitu bych ráda vnesla do různých projektů, které chystáme. V neposlední řadě bych v Regensburgu ráda zlepšila svou němčinu a zjistila více o německé kultuře. A také se těším na každodenní snídani v podobě preclíku s máslem.
 

Franzi

Zdravím Vás všechny, třetí do party jsem já, Franzi. Před dobrovolnou službou v Tandemu jsem žila delší čas v Kolíně nad Rýnem a mimo jiné zde studovala německý jazyk a literaturu a slavistiku. Plzeň jsem poprvé navštívila před pár lety a bylo mi celkem rychle jasné, že bych tam ráda zůstala déle… důležitým důvodem je i čeština. A v tomto smyslu se těším na „přiučení se“ v každém ohledu!

 

Dohromady máme v plánu spoustu věcí. Takže sledujte náš Facebook (stejně jako náš blog www.ahoj.info), abyste se o všem včas dověděli.

Das neue ahoj.info-Team sagt HALLO!

17. 9. 2019

Wir sind die 3 neuen Freiwilligen bei Tandem. Maru & Moni sind in Regensburg gelandet und Franzi hat ihren Platz in Pilsen gefunden. Wir freuen uns auf ein gemeinsames, spannendes und vielfältiges Jahr in beiden Ländern. Wir sind ab jetzt für ein Jahr für das Projekt ahoj.info von Tandem zuständig. Jetzt wollen wir uns euch kurz vorstellen:

Marie

Servus, ich heiße Marie, aber ich mag es lieber, wenn ihr mich Maru nennt. Ich komme aus Taus im Böhmerwald, das nicht so weit von der deutschen Grenze entfernt liegt. Deswegen bin ich in Deutschland fast wie zu Hause. Vor dem ESK habe ich Pädagogik studiert und nun freue ich mich, dass ich meine Kenntnisse in die Praxis umsetzen kann. Ich bin sehr gespannt auf neue Begegnungen, die Zusammenarbeit und die vielen Gelegenheiten, bei denen wir miteinander Spaß haben werden :)

Monika

Grüß euch, ich bin Monika aus der Bierstadt Pilsen. Ich habe Grafikdesign studiert und entsprechend große Lust, meine Kreativität in verschiedenen Projekten einzubringen. Ich möchte mein Deutsch verbessern und mehr über die deutsche Kultur erfahren. Ich freue mich darauf, jeden Morgen Butterbrezel zum Frühstück zu essen.

Franzi

Ahoj an Alle, die dritte im Bunde bin ich, Franzi. Vor dem Freiwilligendienst bei Tandem habe ich längere Zeit in Köln gelebt und dort unter anderem Deutsche Sprache und Literatur und Slavistik studiert. Pilsen habe ich vor ein paar Jahren zum ersten Mal besucht und mir war ziemlich schnell klar, dass ich dort gerne länger verweilen würde… ein wichtiger Grund dafür ist die tschechische Sprache. In diesem Sinne freue ich mich auf ein „Dazulernen“ in jeglicher Hinsicht!

 

Zusammen haben wir viele Sachen vor, deshalb verfolgt unsere Facebook Seite und unseren Blog www.ahoj.info, damit ihr alles Wichtige verfolgen könnt.

 

Studium Studium Stipendia Stipendien Čeština Tschechisch Dobrovolnictví Freiwilliges Engagement Ahoj.info interview Ahoj.info Interview Kultura Kultur Cestování Reisen Stáže & práce Praktikum & Arbeit Němčina Deutsch Semináře Seminare News News Blog Blog